Zdravie

» Proti bolestiam hlavy sa osvedčili ako účinné prostriedky éterického oleja. Buď medovkový alevo mätový olej. Niekoľko kvapiek vtieraných do spánkov, na čelo a šiju pôsobí často až zázračne. Pri bolestiach v zátylku pomáha cibuľový zábal. Jednu surovú cibuľu nakrájajte na plátky, položte ich na zátylok, pri kryte šatkou  a spevnite šálom.

» Ak vás trápi akné, vyskúšajte starý ale dobrý recept. Stačí narezať strúčik cesnaku a vytlačiť z neho šťavu. tou potrite postihnuté miesto, najlepšie už pri prvom náznaku akné.

» Kto aj napriek varovania lekárov nedokáže prestať fajčiť, mal by si chrániť pľúca pre rakovinnou.  Lekári odporúčajú tomu kto vyfajči viac ako dve cigarety denne, tri druhy vitamínov:

Vitamín A – konzumovaním rajčiakov, špenátu, žltých melónov.

Vitamín E – avokádo, maliny, sója, olej. Mrkvu.

» Jemné a tenké vlasy skúste ošetriť roztokom z broskyňových listov. Sparte hrsť sušených broskyňových listov 1/4 litrom vriacej vody. Nechajte vychladnúť a potom preceďte. Po umytí vlasov vtierajte roztok  ako balzam a vlasy už neoplachujte.

» Prerezávajú sa vášmu bábätku zúbky. Skúste masáž so zmesou šafranu a medu. Konček prsta namočte do zmeny a dieťaťu jemne masírujte ďasná 3 – krát denne.

» Máte zlú náladu ? Pomôže vám škorica! Pomaly žujte chlieb posypaný škoricou. Dušu možno rozprúdiť aj použitím vody – umývaním nôh v studenej vode alebo striedavým polievaním nôh vodou.

» Ak ste prechladli, do horúcej vody pridajte soľ a do roztoku ponorte nohy. Po čase ich utrite a potrite rozkrojením cesnakom. Vypite lipový čaj a ľahnite si do postele.

» Ak máte nádchu, skúste si na vreckovku nakvapkať trocha eukalyptového oleja, a v pravidelných intervaloch inhalovať.

» Proti čkaniu existuje niekoľko rád: 1) zadržte dych na 30 sekúnd,  2)pite ľadovú vodu alebo vodu z citrónom, alebo žujte klinček

» Žihľava je mimoriadne bohatá na vitamíny A a C, železo a ďalšie látky. Môže zmierniť zápaly spojené s potravinovou alergiou.

» Odolnosť organizmu oslabuje strava s vysokým obsahom tukov a bohatá na cukor.

* Počas ochorenia treba jesť často, ale v menších dávkach.

Zatiaľ žiadne hlasovania
Čakajte prosím ...
Značky:
Kategórie: Poradňa

Zatiaľ žiadne komentáre, môžeš byť prvý!

Pridaj komentár

Poznámka: Pripomienky k stránke vyjadrovať názory ich autorov a nemusia byť nutne názory tohto webového portálu. Členovia sú požiadaní, aby upustili od urážok, nadávania a vulgárnych výrazov. Vyhradzujeme si právo odstrániť akýkoľvek komentár bez predchádzajúceho upozornenia alebo vysvetlenia.

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

*
*

Pridaj sa k nám!

Pridaj sa k nám registráciou práve teraz.