Židovský jablkový koláč

Hodnotenie: 5.0/5. 1 hlasovanie.
Čakajte prosím ...
Čas prípravy
30 minút
Čas varenia
90 minút
Pripravované pre
12 osôb
Pridané
Uverejnené
1 čajová lyž.
Škorica mletá
¾ pohár
cukor biely
5 čajová lyž.
jablká nakrájané ošúpané
3 poháre
múka akákoľvek
1 čajová lyž.
soľ
1 pol. lyžica
prášok do pečiva
4 čajová lyž.
vajcia
2 poháre
cukor biely
1 pohár
rastlinný olej
¼ pohár
pomarančový džús
1 pol. lyžica
vanilkový extrakt
Židovský jablkový koláč

…  je veľmi málo receptov na židovský jablkový koláč. Takže tu je moja verzia najlepšieho židovského jablkového koláča (odovzdala mi ho moja stará mama). Túto tortu robím už 37 rokov. Je to spoľahlivý recept a určite poteší davy.

Hodnotenie: 5.0/5. 1 hlasovanie.
Čakajte prosím ...
  1. Predhrejte rúru na 175 stupňov C. 10-palcovú rúrovú panvicu vymastíme a vysypeme múkou.
  2. Zmiešajte škoricu, 3/4 šálky cukru a jablká v miske; odložiť. Zmiešajte múku, soľ a prášok do pečiva v miske. Vajcia a 2 hrnčeky cukru vyšľaháme elektrickým šľahačom dotuha. Prilievame múčnu zmes striedavo s olejom. Primiešame pomarančovú šťavu a vanilku, až kým nebude hladká a dôkladne premiešaná. Nalejte polovicu cesta do pripravenej panvice. Na vrch navrstvíme polovicu jabĺk. Nalejte zvyšné cesto a potom dokončite polevou so zvyškom jabĺk.
  3. Pečieme v predhriatej rúre, kým špáradlo zapichnuté do stredu nevyjde čisté, asi 1 hodinu a 30 minút až 1 hodinu a 45 minút. Pred vybratím nechajte 10 minút vychladnúť na panviciach, aby úplne vychladli na mriežke.

Zatiaľ žiadne komentáre, môžeš byť prvý!

Pridaj komentár

Poznámka: Pripomienky k stránke vyjadrovať názory ich autorov a nemusia byť nutne názory tohto webového portálu. Členovia sú požiadaní, aby upustili od urážok, nadávania a vulgárnych výrazov. Vyhradzujeme si právo odstrániť akýkoľvek komentár bez predchádzajúceho upozornenia alebo vysvetlenia.

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

*
*