Zemiaky Hasselback

Zatiaľ žiadne hlasovania
Čakajte prosím ...
Čas prípravy
20 minút
Čas varenia
55 minút
Pripravované pre
4 osôb
Pridané
Uverejnené
2 pol. lyžice
maslo roztopené
2 pol. lyžice
jemne čerstvý syr Romano
1 pol. lyžica
strúhanka
Zemiaky Hasselback

Toto švédske jedlo má svoj názov podľa Hasselbacken, štokholmskej reštaurácie, kde sa prvýkrát podávalo. Ochutené zemiaky sú zvonka chrumkavé a zvnútra jemné.

Zatiaľ žiadne hlasovania
Čakajte prosím ...
  1. Predhrejte rúru na 220 stupňov C.
  2. Zemiaky ošúpeme a vložíme do misky so studenou vodou, aby nezhnedli. Vložte zemiaky do veľkej drevenej alebo kovovej lyžice. Ostrým nožom urobte na zemiaku krátke plátky vo vzdialenosti asi 1/8 až 1/4 palca od seba, pričom dbajte na to, aby ste krájali až po okraj lyžice, nie až po celý zemiak. Plátky by mali zostať v spodnej časti spojené a lyžica pomáha udržiavať rovnomernú hĺbku. Vráťte zemiak do misky s vodou a pokračujte so zvyšnými zemiakmi.
  3. Keď sú všetky zemiaky nakrájané, položte ich reznou stranou nahor do plytkej zapekacej misy alebo malého pekáča. Pokvapkáme polovicou masla, potom dochutíme soľou a korením.
  4. Pečieme 35 až 40 minút v predhriatej rúre. Vyberte z rúry a pokvapkajte zvyšným maslom. Na vrch zemiakov posypeme syrom Romano a strúhankou a dochutíme ešte trochou soli a korenia. Vráťte sa do rúry a pečte ďalších 20 minút, alebo kým pekne nezhnedne.

Pridaj sa k nám!

Pridaj sa k nám registráciou práve teraz.